fbpx

Üksildusest hoitusesse – retriit naistele

Kas Sulle on tuttav, et oled küll ümbritsetud inimestest, kuid tunned end sellele vaatamata siiski üksi – midagi on ikka puudu, aga mis? Või oledki päris üksi, teadmata kuidas sellega toime tulla ning taasleida ühendus iseenda ja teistega?

Statistikaameti kohaselt elab Eestis üksinda 207 765 inimest. Nagu Sa ilmselt juba tead,üksinda elamine ei tähenda ilmtingimata üksildust nii nagu ka kellegi teisega koos elamine ei tähenda tingimata seda, et üksildust selles leibkonnas ei kogeta. Üksildus saab alguse hingetasandilt.

“Üksildusest hoitusesse” retriidil alustame me algusest – mis täpselt on üksildus Sinu jaoks, mida see tähendab ja kuidas Sa seda tajud. Millised on lood üksildustunde taga, kogemused ja lood nendest, mis järjepidevalt korduvad mõtetes. Mis on varjul üksildustunde taga ja kuidas tervendada haavatud osasid eneses, on kõik osa rännakust, millega me alustame üheskoos, üksilduse retriidil. Oleme lisaks praktilisele osale valinud hoole ja armastusega imelise looduskauni keskkonna ja kokku pannud kehale pai tegeva menüü, et selle nädalavahetusega maksimum luua. 

Ülesehitus:

  • – Esimesel päeval alustame üksildustunde kaardistamisega ja avastamisega – vaatleme teda uudishimuga ja avatusega.
  • – Teisel päeval käime läbi oma rännakud, mis on meid toonud üksildustundega ühendusse ja tervendame sisemisi osasid ning lugusid, mis vajavad tervenemist ja lubavad liikuda hoituse kogemuseni.
  • – Kolmandal päeval võtame kogetu kokku, kinnistades uusi teadmisi, lugusid ja kogemusi, mis meid parimal võimalikul viisil toetavad. 

Toitlustus: toit, kui sõltuvus on tihtipeale üksildustunde kaaslaseks. Kergesti seeditav toit soodustab füüsilisi puhastumisprotsesse lisaks emotsionaalsele. Toetame keha puhastumist läbi detoxi ning võimalikult kerge toitlustuse.

Nende päevade jooksul koged individuaalseid harjutusi, grupi- ja paaristööd ning ühiskulgemist, teineteist toetades, kuulates ja tunnistades teineteise isiklikke teekondi, mis võivad vägagi sarnaneda omavahel ja mingil moel jällegi olla väga erilised. Grupp saab olema väike ja intiimne, et saaks tekkida veel suurem ühtekuuluvus tunne ja hoitud ruum.

Meetoditest rakendame peamiselt järgmiseid: psühhodraama, biblioteraapia, loovteraapia, kognitiivteraapia, sisemise perekonna süsteem (Internal Family System), transpersonaalsed meetodid laiemalt, Gestalt ja intuitiivsed protsessid. Samuti on oma koht hetkes toimuvale ja täpselt sellele, mis soovib end luua.

Retriiti viivad üheskoos läbi Dr Esther Avnon Iisraelist ja leinanõustaja Meeli Laane.

Dr Esther Avnon on psühhoterapeut, psühhodramaatik ja biblioterapeut. “Üksildus on mind saatnud läbi elu. Kogesin seda esimest korda peale oma isa surma, kui olin 8-aastane. See mõjutas mu lapsepõlve kuni tänaseni. Üksildustundega toimetulek võimaldas mul leida enda sisemise tugevuse” kirjeldas Esther. 

Meeli Laane on transpersonaalne psühhoterapeut ja leinanõustaja. “Väga pikalt oma elus ma ei tunnistanud endale üksildustunnet, see oli muutunud loomulikuks osaks minu nö normaalsest elust. Selleni jõudes sain aru, kuidas ma olin õppinud end teistest eraldama ning siit algas sügav sisemine rännak, mida ma soovin ka Sinuni tuua sel retriidil.” 

Üksildusest hoituseni – retriit naistele

Aeg: 4-6. november, 2022

Reedel, 04.11. alustame kell 15.00
Pühapäeval lõpetame kell 12.00

Asukoht: Koolimäe loomemaja, Haljala vallas Lääne-Virumaal, vaikses kohas männimetsas, paarisaja meetri kaugusel mererannast.

Tasu per osaleja: 360 eur

Osamakse korral tasub osaleja 180 eur broneerides ning ülejäänud summa kas kohapeal sularahas või vahetult ennem retriiti ülekandega.
Tagastamatu broneerimistasu on 60 eur.
Tühistades broneeringu rohkem kui 1 nädal ennem retriiti, tagastatakse 50% kogumaksumusest.
Tühistades broneeringu 1 nädal ennem retriiti, makstud summat ei tagastata.

Osalustasu sisaldab: 

  • – majutus
  • – saun
  • – toitlustus
  • – retriidi läbiviimist
  • – vajalikud materjalid
  • – tõlget inglise-eesti-inglise suunal

Kui Sa vajad transporti, kirjuta palun Eneli.Ringmae@gmail.com

Registreerumisvorm

Registreeru, täites alljärgnev vorm või tasu kohe, kas osamaksena või kogu summa korraga.
Üksildus – retriit naistele

You Might Also Like

en_USEN