fbpx

Leina pühadusest leina teekonna läbimiseni

See hetk, mil osalejad valisid suure musta paberi ja asusid sellest looma leina skulptuuri vaikuses, muutus pühaks ja austust vajavaks osaks leinaseminarist “Lein kui sisemine jõud”. Ükshaaval seadsid osalejad valminud skulptuuri ruumi keskele, vaikuses. Kogu valu ja lein ruumi keskel. Igalühel oma erilise näoga lein.

Kõik vaikuses ruumi andmas ja hoidmas igale osalejale, kes oma leina esile tõi, täpselt temale omasel viisil.

Leinas on olulisim olla kuuldud ja nähtud, ehedana ja tihtipeale sõnadeta. Kui leinas inimest kuulatakse, tajub ta koheselt, et ta valu on tunnistatud, ta on vastu võetud sellisena nagu ta praegu on ja teda mõistetakse.

Kuulamine, tunnistatud ja mõistetud olemine on leina läbi protsessimise alused.

Osalejad panid praktikasse nii biblioteraapia lähenemisviisid kui metafoorkaardid ja teisel seminaripäeval oli fookuses leina rännak.

Me käisime läbi ühe leina teekonna, kus kogu grupp oli osa sellest rännakust ja toetamisest.

Toetust vajame me kõik. Ka siis, kui arvame, et me seda ei vääri või et peame olema tugevad ja üksinda toime tulema.

Ja me tõime kokku oma leina teekonnad.

Me kõik oleme omavahel ühenduses.

Me kõik oleme elus kogenud kaotusi.

Meie ühtne grupp sai fotole (sh ka eelnevad fotod) jäädvustatud meie toreda vabatahtliku tiimiliikme Elisa Järvsalu poolt.

Osalejad rõhutasid grupi ühtsuse ja samas erinevate leina protsessimise viiside erilisust ja vastuvõtmise väärtuslikkust. Aitäh, aitäh, aitäh!

25- 26ndal märtsil toimus leinaseminar “Lein kui sisemine jõud”, milles osalemist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Seminaril osales 22 inimest, kelle seas olid spetsialistid ja ka leinajad. 

Seminari viisid läbi Dr Esther Avnon Iisraelist ja leinanõustaja Meeli Laane Eestist. Seminaril avalikustati esmakordselt leinanõustamise täiendõppe kursust, mis alustab 2023a augustikuul. Eelregistreerumiseks klikka siia.

Seminari korraldas MTÜ Kuula Leinajat koos väga ägeda vabatahtlike tiimiga.

You Might Also Like

en_USEN