Emotsioonide toetamine töökohas = edu võti
Investeeering töötajasse rasketel aegadel = investeering töötaja pika-ajalisesse lojaalsusse
Tänapäeval on töökeskkond muutunud teiseks pereks, kus töötajad otsivad sotsiaalset suhtlust ning emosionaalset toetust, mida varasemalt vajati ja oodati vaid pereringist. Murekohad, mis on kodusisesed, jõuavad tahes-tahtmata töökohta ning mõjutavad töötaja emotsionaalset seisundit ning tööpanust. Töhe põgenemise tulemuseks on läbipõlemine või vastupidiselt töhe minimaalselt panustades on risk, et inimene võib töökoha kaotada.
Kui oled märganud kolleegi või alluva käitumises või/ja emotsionaalses seisundis muutust, mis on Sinu järgmine samm?
Rahvusvaheliste uuringute kohaselt leinab iga 5s töötaja.
Võta hetk ja mõtle, kui paljud Sinu organisatsiooni töötajad puutuvad praeguses ajavahemikus kokku kaotustega, mis mõjutavad neid emotsionaalselt? Paljud neist kaotustest on seotud leinaga, Sinu hinnangul?
Lein on loomulik osa elust, millega me kõik silmitsi seisame. Kuid töökohal tihtipeal meetmed puuduvad leinaja toetamiseks ning pigem vaikitakse raskest sündmusest, millele on terapeutide poolt antud nimetus: “vaikiv vandenõu”. Vaikiv vandenõu toob rohkem kahju, kui kasu. Loomuliku toetuse asemel on leinaja veelgi enam isoleeritud, millele lisaks tema kaotust ei tunnistata ning võib tekkida ekslik arvamus, et tema kaotus on tühine.
Kuidas toetada leinajat töökeskkonnas teadlikult, investeerides töötajasse viisil, mis tasub end ära pika-ajaliselt?
Sellele küsimusele saad vastuse veebikoolituselt “Emotsioonide toetamine töökohas = edu võti”.
Koolitust korraldab MTÜ Kuula Leinajat. Koolitust viib läbi leinanõustaja ja koolitaja Meeli Laane.
Meeli Laane on töötanud erinevates sektorites, sekretärist juhipositsioonini, mis annab talle rikkaliku läbilõike erinevat tüüpi organisatsioonide töörollidest. Meeli tegi karjääripöörde, õppides psühholoogiat. Tänaseks on ta akrediteeritud transpersonaalne psühhoterapeut, spetsialiseerunud leinatööle. Meeli koolitab terapeute nii Eestis kui ka Armeenias ja peab kõnesid leinast Euroopas mitmekülgsele sihtgrupile nagu nt advokaatidele, juristidele ja lepitajatele Berliinis, Integrated Mediation rahvusvahelisel konverentsil.
“Mind koolitati välja töö juures emotsioone mitte tundma ja nii ma töötasin kui tank kollektiivis, jättes kõik kodused mured selja taha ja tehes rohkelt ületunde. Meie emotsionaalne keha aga ei toimi sellisel viisil, et lülitame emotsioonid välja ja nii jääbki, sellel on oma tagajärg. Mina jõudsin tõsise läbipõlemiseni ja selge teadmiseni, et ületöötamine hävitab inimest, ka siis, kui ta teeb seda juhipoolse tõuketa ning tegelikult saab ka teisiti.”
Meeli Laane
Koolituse eesmärgiks on tõsta leinateadlikkust organisatsioonides, toetades seeläbi töötajate tõhusust ka emotsionaalselt keerulisel perioodil.
Koolituse aeg: salvestatud koolitus, võimalik on vaadata endale sobival ajal 2 nädala jooksul peale salvestusele ligipääsu saamist.
Koolituse kestvus: 1,5 h
Koolituse hind: 59 eurot.
Koolitusel käsitleme järgmiseid teemasid:
- – leina definitsioon
- – millised on töötaja käitumuslikud ja emotsionaalsed reaktsioonid, mida on oluline juhil märgata ja millele reageerida
- – mida on juhil oluline teada leinast, koolitamata end välja leinaspetsialistiks
- – millised on rahvusvaheliselt rakendatavad meetmed leinava töötaja teadlikuks toetamiseks – nende plussid ja miinused