fbpx

TÖÖTAJATE LEIN ja KAOTUSVALU

Veebiseminar teadvustamata tööelu mõjutajatest

Kutsume osalema ainulaadsel veebiseminaril, kus räägime organisatsioonides vähe teadvustatud töötajate, tööelu ja töö tegemise mõjutajatest – kaotustest, mis toovad kaasa leina ja kaotusvalu, kuid mis ei pruugi alati olla seotud surmaga.

Kaotusvalul on ka teisi põhjusi: töökohast ilmajäämine, karjäärimuutus, rahaline kriis, lähedase mujale kolimine, pensionile jäämine, tervise­probleemid, usalduse ärakasutamine, liikumisvabaduse või suhtlemise piiramine, lahutus, lahkuminek, elukohavahetus, sõltuvuse lõpetamine… kõik see, mis toob lõpu senistele harjumustele.

Lein ja kaotusvalu on emotsionaalne inimlik kogemus, kuid töökultuuris ei ole tihtipeale sellega arvestatud.Uuringute kohaselt on leinas iga 4s töötaja mistahes ajahetkel. Enamik inimesed veedavad suurema osa oma päevast töö juures, mistõttu inimesed, kellega nad koos töötavad, muutuvad lähedaseks laiendatud perekonnaks. Kui keegi kolleegidest on leinas või tunneb kaotusvalu, võib selle mõju töökaaslastele olla laiaulatuslik.

Organisatsioonides on olemas sünnipäeva tähistamise kultuur ja head meeleolu loovad traditsioonid ning isegi haiguste puhul on olemas kindlad sammud tegutsemiseks. Kuid leina või kaotusvalu puhul ei ole väljakujunenud tavasid, reegleid või käitumismudeleid ja seetõttu ei oska inimesed kurbade emotsioonidega toime tulla.

Uuringute kohaselt võib lahendamata lein põhjustada olulisi tervise probleeme nagu depressioon, tõuseb südamehaiguste risk ja ilmnevad kroonilised haigused. Lisaks leina mõjule töötaja tervisele ja elukvaliteedile, näitavad uuringud, et leinal võib olla negatiivne mõju töö tegemise produktiivsusele.

Seminaril käsitleme järgmisi teemasid:

10.00-11.30 Mis on lein ja kaotusvalu ning kuidas need mõjutavad töötajaid ja töötegemist?

  • Millised on peamised leina ja kaotusvalu põhjused töötajate seas?
  • Mis on lein ja millised on enamlevinud leinareaktsioonid?
  • Kuidas ära tunda leinavat kolleegi ja kuidas toetavalt reageerida?
  • Miks lein ei tähenda vaid surmaga seotud reaktsiooni?
  • Kuidas muutused töökeskkonnas ja -ülesannetes ning töötaja eraelu on leina protsessidega seotud ja mõjutavad seetõttu ka tööelu?
  • Millised on leina protsesside mitteläbimise mõjud töötaja töö efektiivsusele ja kolleegide vahelistele suhetele töökeskkonnas?

11.30-11.40 PAUS

11.40-13.00 Konkreetsed sammud ja võimalused leinava või kaotusvalus töötaja toetamiseks

  • Mida saab organisatsioonis teha, et leina- ja kaotusprotsessid oleksid igal tasandil juhitud ja töötajat toetavad?
  • Kuidas toetada töötaja toimetulekut leina ja kaotusvaluga?
  • Kuidas luua organisatsioonis nö. leinapoliitika – konkreetsed sammud, tingimused ja võimalused leinava töötaja toetamiseks?
  • Näited leinapoliitikast rahvusvahelistes organisatsioonides

Seminari viib läbi Meeli Laane, kes on tunnustatud leinanõustaja ja koolitaja, kaotusvalust taastumise meetodi “The Grief Recovery Method” tippspetsialist, psühhoterapeut.

Seminarile eelregistreerumise tähtaeg on 18. jaanuar 2022

Seminar on tasuline ja soodushind ühele osalejale on 89.- eurot+km (registreerumisel kuni 12.01.2022)

Perioodil 14.01 kuni 18.01 registreerunutele on osalemise maksumus 129.-+km.

Ootame veebiseminarile osalema, kus saate vähese ajakuluga läbi mõelda seni  teadvustamata tööelu mõjutajad.

Seminari tellija ja korraldaja: www.Areng.ee

Seminarile broneeri koht siin.

You Might Also Like

etET