fbpx

Suhtelein

Romantilise suhte lõppedes surevad ootused-lootused-unistused, mis olid loodud oma partneriga seonduvalt ja mis enam kunagi ei täitu temaga koos.

Suhte lõpp on suhte surm.

Kui romantiline suhe lõppeb, eeldame automaatselt, et me ei tohi ennast halvasti tunda ja me peaksime kohe minema uut suhet otsima.

Miks?

Need sõnumid on raiutud meie pähe väikese lapseeast alates.

Püüdes mitte tunda end halvasti, kui me tunneme end halvasti moodustab probleemi, kuna see ei anna meile luba olla aus meil iseendaga.

Kui me ei ole aus iseendaga, läheme uude suhtesse emotsionaalselt suletult, pühendumata uuele partnerile.

Me võtame lõppenud suh(e)test kaasa valukohti, arvates, et ka uus partner käitub nii või reageerib sellisel viisil nagu varasemad partnerid.

Üks suhte alustest on emotsionaalne ausus ja turvalisus ehk suhe, kus partnerid julgevad olla sellised nagu nad tegelikult on, väljendandes oma mõtteid ja emotsioone ning vajadusi ausalt ja otse.

Uus partner võib olla imeline ja pakkuda emotsionaalset turvalisust, kuid kogemused varasematest suhetest võivad takistada iseenda avamist ja enda tõelise mina avaldumist.

Emotsionaalne ausus on see, mida me suhtest otsime.

Eneselegi märkamatult kanname endas lõppenud suhete valu, mis mõjutavad meie olemasolevaid suhteid ja ka uute suhete loomist.

Tihtipeale öeldakse “Ta ei olnud emtsionaalselt saadaval,” märkamata,  et inimene ise ka seda polnud.

Me ootame suhetest emotsionaalset ausust ja heidame partnerile, sh endisele partnerile ette, et ta ei olnud emotsionaalselt kättesaadav. Mõistmata, et me ise polnud seda samuti.

Me ei näe alati iseenda panust, kuniks mõistame, et lühiajalist heaolu tekitavad harjumused nagu seda on toit, seks, mõnuained jms, varjavad enda all lahendamata kurbust ja väljendamata tundeid.

Kuidas siit edasi liikuda?

Olen suhteleinaga teadlikuks tegelemiseks koostanud Sinu heaks kursuse “Elu peale lahkuminekut”, mida Sul on võimalik läbida kas iseseisvalt või 1:1’le koos minuga.

Kursus sisaldab erinevaid lähenemisviise, mis mind ennast on kõnetanud ja toetanud ja mis rikastab Sinu teadmiste pagasit ja ka tööriistade komplekti, toetamaks keerulisest kogemusest läbi tulemist teadlikult ja toetatult.

Kursus on kombineeritud teaduspõhisest Kaotusvalust taastumise meetodist, Imago suhteteooriast, perepsühholoogiast ning minu enda isiklikest kogemustest ja täiendavatest teadmistest leinast ja suhetest.

Tutvu kursusega siin

You Might Also Like

etET