Lein lemmiklooma lahkumisest

Lemmikloomade surm mõjutab inimesi kogu maailmas. Lemmiku kaotus võib tulla läbi surma, lemmiku kadumise või äraandmise tervislikel või finantspõhjustel. Mõeldes sellele, kui palju inimesi leinavad oma lemmikloome, võiks arvata, et sellest räägitakse palju ja selle kohta on palju materjali. Kuid kahjuks nii see ei ole.

MTÜ Kuula Leinajat toob Sinuni programmi, kus võtame fookusesse leina lemmiklooma/linnu kadumisest ja kuidas selle valuga toime tulla.

Mõnikord inimesed meie ümber ei mõista või ei akstepteeri kui intensiivne võib olla lein peale lemmiklooma või linnu surma. Kurb on see, et paljud lemmiklooma omanikud eralduvad inimestest hirmust, et neid mõistetakse hukka, ajal, mil nad vajavad ühendust ja kuulamist enim. 

Võib tunduda, et kursus keskendub vaid koertele ja kassidele, kuid see ei vasta tõele! Nad on valitud keskseteks loomadeks, kuna nendega on enamustel seos. Meie emotsionaalne side ei ole piiratud koerlastega ega kaslastega. Me võime süvitsi armuda ka teiste loomade või lindudega.

See kursus on kõigile, kes jagab või on jaganud osa oma elust imetajaga, linnuga, roomajaga, kalaga, kahepaiksega või ka selgrootuga. Meil kõigil on võimalus luua võimas emotsionaalne liit loomaga, linnuga, kahepaiksega,kõikide looma- või linnuliikidega.

Siin kursusel on meie fookuseks see, mis toimub meiega siis, kui see side katkenud surma tõttu, läbi kadumise või ka siis, kui olude sunnil peale loobuma oma loomast ja me enam ealeski ei kohtu temaga. See kursus on loodud selleks, et aidata sul leinata suhet loomaga, kellega on lõppenud suhe füüsilisel tasandil.

Kursus on loodud selleks, et toetada:

  • lemmiku mälestamist sellisena nagu Sa teadsid teda tema eluajal, mitte vaid tema surmaga seonduvast ajast
  • et südantsoojendavad mälestused Sinu lemmikust ei muutuks valulikeks
  • arusaamist, millal Sa oled valmis uueks suhteks uue lemmikloomaga, kui see on Sinu edasine valik

Kursuse läbiviija:

Meeli Laane on leinanõustaja ja psühhoterapeut. Meeli on MTÜ Kuula Leinajat asutaja ning igapäevaselt võtab ta kliente vastu oma erapraksises. Meeli koolitab terapeute, erialaspetsialiste ning leinajaid ja leinaja toetajaid leinast ning jagab infot leina kohta ka meedia vahendusel. Lemmiklooma leina kursus puudutab Meelit ennast isiklikult, kuna tema enda kass suri ootamatult hiljuti ja kursuse avamine on loodud pühendusega kassile Jimmy Richie, kes teda saatis eluteel pikalt.

Kursuse ülesehitus:

  • teooria
  • praktilised kirjalikud harjutused
  • arutelu gruppides

Kursuse formaat:

  • zoom keskkonnas
  • 6 kohtumist kestvusega 1,5-2h

Kursuse toimumise aeg:

Teisipäeviti kell 18:00-19:30

Kuupäevad: 10.05, 17.05, 24.05, 31.05, 07.02.

Kursuse tasu:

Soodushind 190 eur/osaleja (tavahind 290 eur), tasuda on võimalik soovi korral kahes osas

Registreeru siin:

Meediakajastused

Õhtuleht, Kodu. 18. mai, 2022
Ajakiri Tiiu, Aprill 2022

You Might Also Like

etET