fbpx

Hüvastijätt – leinalaager täiskasvanutele

Meil lahkuda tuli,-

suu sõnatult tumm, 

silmad pisarais olid, 

rind valusalt umb.

Kui kahvatand näoga

mind suudlesid veel, 

see ennustas tõega

mul kurblikku teed.

Lord George Gordon Byron


See, mis on olnud ja mida enam ei ole ega ka tule kunagi selisel viisil, toob meis esile leinareaktsioonid.

Purunenud ootused ja lootused, tagasivaade minevikku, mis oleks võinud olla teisiti ja tuleviku tühjusesse võib olla emotsionaalselt väga keeruline.

Leinalaagris “Hüvastijätt valuga” keskendume leinaprotsessi olulisimale osale – kaotusega üles tulnud valuga hüvastijätmisele. Kuigi me ratsionaalselt võime mõista, et üks teekond on lõppenud, meie emotsionaalne aju veel sellest aru ei saa. Lein on emotsionaalne ja mitte ratsionaalne ning loogiline nagu me seda tihtipeale tahaksime. Samas on leinas omad sammud, mida saab teadlikult teha selleks, et toetada olnuga hüvastijätmist.

Hüvastijätt on oluline samm leinaprotsessis, kus liigume aktsepteerimise suunas, mõnikord paralleelselt ja mõnikord saab aktsepteerimine alles siis tulla, kui oleme valuga hüvasti jätnud. Aktsepteerimise all pean silmas kõike – toimunut ja seda, mis ei toimunud ning ka seda, mis on ja mida enam ei ole.

Kinni jäänud leinaprotsess mõjutab meid kas otseselt või varjatult ja tugevamini kui me ise arvata võiksime. Läbi teadlike sammude on võimalik selle mõju lõpetada ja keskenduda olemasolevale hetkele, luues valmidust elus edasi liikumiseks emotsionaalse pagasita.

Leinalaagri 3 päeva on ülesehitatud viisil, kus alustame leina hetkeolukorra kaardistamisega meie sisemaailmas ja liigume konkreetsete sammudega valu ja sisemiste lugude vabastamise suunas. Laager on loodud leina loomuliku kulgemise toetamiseks.


Hüvastijätt valuga lubab meenutada ilusaid mälestusi valusate asemel.

Meeli Laane

Hüvastijätt valuga – leinalaager täiskasvanutele

Aeg: 01-03. juuli, 2022

Asukoht: Pillapalu Forest Retreat

Osaslustasu:

299 eur, varajane registreeruja, kuni 11.06.22

319 eur, registreerudes peale 12.06.22

Tasuda on võimalik sularahas kohapeal (tagastamatu broneerimistasu 50 eur ülekandega) või arve alusel kogu summa ülekandega

Hinnale lisandub soovi korral:

  • majutus, 24 eur/öö

Ajakava

01. juuli
16.00 kogunemine
17.00-20.00 seminar
20.00 õhtusöök

02. juuli*

9.00 Hommikusöök

10.00 seminar

13.00 lõunasöök

14.00 seminar

18.00 õhtusöök

Päikeseloojangu matk

03. juuli*

9.00 Hommikusöök

10.00 seminar

13.00 laagri lõpp

*Laupäeval ja pühapäeval on Kundalini jooga tunnid soovijatele – hea võimalus kehaga kontakti tulla pehmelt ja toetatult.

Sihtgrupp: leinaja laiemas mõistes ehk inimene, kes on muutuste keskel, kus see, mis oli, on lõplikult lõppenud ja seda ei tule enam kunagi sellisel viisil. Näiteks lähedase surma, lahkumineku, suurte muutuste korral elukorralduses, millega on keeruline leppida.

Laagris “Hüvastijätt valuga” on fookuses:

  • – enda leina kaardistamine
  • – konkreetsed sammud valuga ja sisemiste lugudega hüvastijätmiseks, mis on sündinud kaotusest (kas ammusest või värskest) ja mis takistavad loomuliku leina kulgu
  • – ettevalmistus järgmiseks sammuks leinaprotsessis

Laagris osalenu saab:

  • – ülevaate, kus ta leinaprotsessis on ning mis vajab fookust
  • – tööriistad leinaga toimetulemiseks
  • – kogeda kuuldud olemist, hinnanguvabalt
  • – olla ühenduses iseendaga ja teistega raskustega silmitsi seismise ajal = sisemine uskumuste ja valuga toimetulemise transformatsioon
  • – astuda sammu enda tunnete ja mõtete aktsepteerimise suunas

Majutus:

on kohapeal olemas kuni 13mnele osalejale, 3-4 kohalistes tubades, lisatasu eest.

Asukoht:

Pillapalu asub 45km kaugusel Tallinnast.

Pillapalu retriidi ajalugu uurides ja perenaise Birgiti lugusid kuulates majast, sündis teadmine, et see on ideaalne koht hüvasti jätmiseks. Hüvasti jätmiseks sellega, mis on olnud, et saaks edasi liikuda uute teadmiste-mõtete-ootustega. Pillapalus toetab meid ümbritsev mets. Loodus on parim võimalik õpetaja leinaga toimetulemisel. Loodust kuulates, kuuleme ka iseennast paremini ja selgemini.


Laagri läbiviija Meeli Laane

on leinanõustaja, akrediteeritud transpersonaalne psühhoterapeut, The Grief Recovery Method tippspetsialist, ja turvalise suhtluse – Imago suhteteraapia väljaõppe läbinu. Meeli jõudis leinanõustaja erialani läbi isikliku kogemuse, mõistes sealjuures, et senised psühhoteraapia-alased teadmised leinas toeks ei olnud. Täna kombineerib Meeli oma töös psühhoteraapia meetodeid leina-alaste teadmiste ja kogemustega ning töötab alateadvusega, kus on kõik meie vastused olemas, sh ka ressursid leinaga toimetulemiseks.


Registreeru siin

Laager: “Hüvastijätt valuga”

You Might Also Like

etET