Hüvastijätt – leinalaager täiskasvanutele
See, mis on olnud ja mida enam ei ole ega ka tule kunagi selisel viisil, toob meis esile leinareaktsioonid.
Purunenud ootused ja lootused, tagasivaade minevikku, mis oleks võinud olla teisiti ja tuleviku tühjusesse võib olla emotsionaalselt väga keeruline.
Leinalaagris “Hüvastijätt valuga” keskendume leinaprotsessi olulisimale osale – kaotusega üles tulnud valuga hüvastijätmisele. Kuigi me ratsionaalselt võime mõista, et üks teekond on lõppenud, meie emotsionaalne aju veel sellest aru ei saa. Lein on emotsionaalne ja mitte ratsionaalne ning loogiline nagu me seda tihtipeale tahaksime. Samas on leinas omad sammud, mida saab teadlikult teha selleks, et toetada olnuga hüvastijätmist.
Hüvastijätt on oluline samm leinaprotsessis, kus liigume aktsepteerimise suunas, mõnikord paralleelselt ja mõnikord saab aktsepteerimine alles siis tulla, kui oleme valuga hüvasti jätnud. Aktsepteerimise all pean silmas kõike – toimunut ja seda, mis ei toimunud ning ka seda, mis on ja mida enam ei ole.
Kinni jäänud leinaprotsess mõjutab meid kas otseselt või varjatult ja tugevamini kui me ise arvata võiksime. Läbi teadlike sammude on võimalik selle mõju lõpetada ja keskenduda olemasolevale hetkele, luues valmidust elus edasi liikumiseks emotsionaalse pagasita.
Leinalaagri 3 päeva on ülesehitatud viisil, kus alustame leina hetkeolukorra kaardistamisega meie sisemaailmas ja liigume konkreetsete sammudega valu ja sisemiste lugude vabastamise suunas. Laager on loodud leina loomuliku kulgemise toetamiseks.
Hüvastijätt valuga – leinalaager täiskasvanutele
Aeg: 01-03. juuli, 2022
Asukoht: Pillapalu Forest Retreat
Osaslustasu:
299 eur, varajane registreeruja, kuni 11.06.22
319 eur, registreerudes peale 12.06.22
Tasuda on võimalik sularahas kohapeal (tagastamatu broneerimistasu 50 eur ülekandega) või arve alusel kogu summa ülekandega
Hinnale lisandub soovi korral:
- majutus, 24 eur/öö
Ajakava
01. juuli
16.00 kogunemine
17.00-20.00 seminar
20.00 õhtusöök
02. juuli*
9.00 Hommikusöök
10.00 seminar
13.00 lõunasöök
14.00 seminar
18.00 õhtusöök
Päikeseloojangu matk
03. juuli*
9.00 Hommikusöök
10.00 seminar
13.00 laagri lõpp
*Laupäeval ja pühapäeval on Kundalini jooga tunnid soovijatele – hea võimalus kehaga kontakti tulla pehmelt ja toetatult.
Sihtgrupp: leinaja laiemas mõistes ehk inimene, kes on muutuste keskel, kus see, mis oli, on lõplikult lõppenud ja seda ei tule enam kunagi sellisel viisil. Näiteks lähedase surma, lahkumineku, suurte muutuste korral elukorralduses, millega on keeruline leppida.
Laagris “Hüvastijätt valuga” on fookuses:
- – enda leina kaardistamine
- – konkreetsed sammud valuga ja sisemiste lugudega hüvastijätmiseks, mis on sündinud kaotusest (kas ammusest või värskest) ja mis takistavad loomuliku leina kulgu
- – ettevalmistus järgmiseks sammuks leinaprotsessis
Laagris osalenu saab:
- – ülevaate, kus ta leinaprotsessis on ning mis vajab fookust
- – tööriistad leinaga toimetulemiseks
- – kogeda kuuldud olemist, hinnanguvabalt
- – olla ühenduses iseendaga ja teistega raskustega silmitsi seismise ajal = sisemine uskumuste ja valuga toimetulemise transformatsioon
- – astuda sammu enda tunnete ja mõtete aktsepteerimise suunas
Majutus:
on kohapeal olemas kuni 13mnele osalejale, 3-4 kohalistes tubades, lisatasu eest.
Asukoht:
Pillapalu asub 45km kaugusel Tallinnast.
Pillapalu retriidi ajalugu uurides ja perenaise Birgiti lugusid kuulates majast, sündis teadmine, et see on ideaalne koht hüvasti jätmiseks. Hüvasti jätmiseks sellega, mis on olnud, et saaks edasi liikuda uute teadmiste-mõtete-ootustega. Pillapalus toetab meid ümbritsev mets. Loodus on parim võimalik õpetaja leinaga toimetulemisel. Loodust kuulates, kuuleme ka iseennast paremini ja selgemini.
Laagri läbiviija Meeli Laane
on leinanõustaja, akrediteeritud transpersonaalne psühhoterapeut, The Grief Recovery Method tippspetsialist, ja turvalise suhtluse – Imago suhteteraapia väljaõppe läbinu. Meeli jõudis leinanõustaja erialani läbi isikliku kogemuse, mõistes sealjuures, et senised psühhoteraapia-alased teadmised leinas toeks ei olnud. Täna kombineerib Meeli oma töös psühhoteraapia meetodeid leina-alaste teadmiste ja kogemustega ning töötab alateadvusega, kus on kõik meie vastused olemas, sh ka ressursid leinaga toimetulemiseks.